Image
Image
Image
Image
Image

O szkole

15 - 16 września 2011 - OBÓZ INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

15 września uczniowie klas pierwszych wyjechali na dwudniowy obóz integracyjny do Bocheńca. Po zakwaterowaniu rozpoczęły się zawody sportowe prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie mogli wykazać się umiejętnością gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz zwinnością i szybkością podczas konkurencji lekkoatletycznych. Rywalizacja przysporzyła młodzieży wielu powodów do śmiechu. Po rozgrywkach, w których wszystkie klasy brały czynny udział, młodzież musiała zająć się przygotowaniem prezentacji swojej klasy. Około godziny 17  zaczęły się zabawy prowadzone przez SU oraz pokazy pierwszoklasistów. Okazało się, że mamy bardzo utalentowaną młodzież, potrafią tańczyć, śpiewać, a wielu z nich mogłoby grać w szkolnym kabarecie. Wieczorem piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Kolejną atrakcją była dyskoteka. Wszyscy doskonale się bawili, tańczyli i śpiewali. Niestety, jak mówi znane powiedzenie, to, co dobre, szybko się kończy. Nauczyciele ogłosili ciszę nocną i niestety musieliśmy udać się do swoich pokoi. Znużeni fantastyczną i wyczerpującą zabawą szybko usnęliśmy. Następnego dnia ogłoszono wyniki zmagań sportowych, pierwsze miejsce zajęła klasa……. Około godziny 13 podjechały autokary, które zawiozły nas do Kielce. Mamy nadzieję, że wspomnienia z obozu integracyjnego na długi czas pozostaną  w pamięci uczniów klas pierwszych.

 

 

Zdjęcia: p. Anna Kopczyńska


16-17 września 2010 - OBÓZ INTEGRACYJNY KLAS I W BOCHEŃCU   powrót

 

Dnia 16 września w okolicach godziny 8.00 uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami i przedstawicielami Samorządu wyjechali na obóz integracyjny, który miał miejsce w Bocheńcu. Miejscowość ta leży bardzo blisko Kielc, więc podróż minęła szybko i przyjemnie. Na miejscu wszyscy otrzymali kluczedo pokoi, po czym udali się do nich.Po krótkim czasie pierwszoklasiści, przebrani w stroje sportowe, pojawili się na boisku. Tam nauczyciele w-fu przygotowali dla nich wiele konkurencji sprawnościowych, takich jak np. skoki w workach czy przeciąganie liny. Wszyscy byli w wyśmienitych humorachi doskonale się bawili. Po zawodach odbyły się rozgrywki w piłkę nożną chłopakówi w siatkówkę dziewczyn. Po wyczynach sportowych wszyscy udali się na upragniony obiad. Około godziny 17.00 wszyscy zebrali się w altanie, gdzie miały odbyć się „otrzęsiny”. Zaczęto od prezentacji każdej z klas. Wszyscy pokazali się od jak najlepszej strony, było dużo śpiewui gitarowej muzyki. Występy oceniała „demoniczna dwójka” – Wiedźma i Zombie, którymi były przedstawicielki Samorządu Szkolnego – Mariola Prokop oraz Klaudia Szczepańska. W roli mistrza „otrzęsinowej” ceremonii wystąpił Diabeł – przewodniczący szkoły, Artur Jankowski. Po pokazach pierwszoklasiści wraz z wychowawcami musieli wykonać zadania przygotowane przez Samorząd.Nie obyło się, oczywiście, bez picia mleka, jak to na kociaki przystało.Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy oglądali wyczyny swoich kolegów. Po kolacji odbyło się wielkie ognisko. Była pieczona kiełbaska, ciepła herbatka i, oczywiście, gra na gitarze oraz piosenki. Śpiewał każdy, kto tylko znał słowa. Po ognisku odbyła się dyskoteka. Jedni tańczyli, inni oglądali tańczących, jeszcze inni grali w „piłkarzyki” lub zawiązywali nowe znajomości. Generalnie zabawa była dobra.Następnego dnia, 17 września, po śniadaniu na boisku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów za zmagania sportowe. Zwyciężyła klasa 1a. Zwycięzcy otrzymali brawa od wszystkich zgromadzonych.Niestety, dobra zabawa, jak to ma w zwyczaju, szybko się kończy. W okolicach godziny 12.30 wszyscy wrócili już do Kielc. Mamy nadzieję, że te dwa wspólnie spędzone dni na długo zapadną wszystkim w pamięci.

Tekst: Klaudia „Danza” Szczepańska

 


17-18 września 2009 -OBÓZ INTEGRACYJNY W BOCHEŃCU  powrót

Na początku września 2009 roku nauczyciele zorganizowali obóz integracyjny dla młodzieży klas I. W tym roku uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wyjechali do Bocheńca. Ośrodek bardzo ładny, z boiskami sportowymi, miejscem na ognisko, a także basenem rekreacyjnym. Zabawom sportowym nie było końca. Nauczyciele WF przygotowali nawet pokaz ratownictwa wodnego.Wszyscy wspaniale się bawili.

 

 

 


27-28 września 2007 -OBÓZ INTEGRACYJNY W GOLEJOWIE  powrót

W dniach 27 - 28 września 2007 odbył się obóz integracyjny klas pierwszych.O godzinie 9.00 wsiedliśmy wraz ze swoimi wychowawcami do autokarów.Celem podróży był Golejów. W drodze na miejsce, ok. godziny 11.00 dotarliśmydo Kurozwęk, gdzie zwiedziliśmy zespół pałacowo-parkowy, zabytkowe zabudowania gospodarcze i mieszkalne, stadninę koni oraz gospodarstwo rolno-hodowlane.Największą jednak atrakcją dla młodzieży był plac zabaw, na którym większośćspędziła najwięcej czasu.

 

Gdy dotarliśmy na miejsce koło godziny 14.00 wychowawcy rozdzielili nas do miejsczakwaterowania. Część klas mieszkała w pawilonach wczasowych, zaś druga część w domkachkampingowych.Po obiedzie zaczęły się rozgrywki między klasami. Najpierw przeciąganie liny, w której zwyciężyła klasa 1B, potem do akcji wkroczyli nauczyciele, którzy rywalizowali z wygraną klasą,co zakończyło się remisem.Gdy emocje opadły, zaczęła się nowa konkurencja, czyli rzucanie ringiem na kijki,które trzymały osoby stojące naprzeciwko.. W tej dyscyplinie najlepsza okazała się klasa 1E.Podczas tej rywalizacji kolejni uczestnicy przygotowywali się do biegu przełajowego, którego trasa wiodła przez las.Tutaj najlepsza została klasa 1A. Ostatnią konkurencją była skakanka, chodziło w niej o to, żeby jak największa ilośćosób skakała na niej, tutaj bezkonkurencyjna okazała się klasa 1F.

Na wszystkie zwycięskie klasy czekały smakowite upominki, które szybko znikały.Po ciężkich wyzwaniach, niespodziankę przygotowali koledzy ze starszych klas, którzy zorganizowali"chrzest kotów". Podchwytliwy test, który często kończył się turlaniem po szyszkach, następnieczęść artystyczna, polegająca na prezentacji swojej klasy. Uczniowie pokazali, że potrafią sięświetnie bawić. Całości towarzyszył nastrój płonącego ogniska i pieczonych w nim kiełbasek.Pierwszy dzień zakończył się udaną dyskoteką, która trwała do godziny 23.00.

Następnego dnia po śniadaniu odbyły się rozgrywki piłki siatkowej. Zmęczeni, ale zadowoleniz mile spędzonego czasu udaliśmy się do autokarów w drogę powrotną.

Organizatorzy obozu zapewnili dobrą zabawę oraz możliwość lepszego poznania się.Dziękujemy

 


18 września 2006 - OBÓZ INTEGRACYJNY DLA MŁODZIEŻY  powrót

Dnia 18 września 2006 roku wszystkie pierwsze klasy pod nadzorem swoich wychowawcówwyjechały na dwudniowy obóz do Sielpi. Celem wyjazdu było bliższe poznanie się oraz zaprezentowanie klas.

Samorząd przygotował pierwszakom otrzęsiny, nauczyciele wf - rozgrywki sportowe.Kiedy zapadł zmrok wszyscy zebrali się przy ognisku, a później oczywiście była... dyskoteka.

 


22 września 2005 - OBÓZ INTEGRACYJNY W SIELPI  powrót

22 września wszystkie klasy pierwsze pod nadzorem wychowawców i opiekunówwyjechały na dwudniowy obóz do Sielpi.

Celem wyjazdu było bliższe poznanie się oraz zaprezentowanie klas.

Po rozpakowaniu się, wszyscy zebrali się na boisku, gdzie przeprowadzone zostałyrozgrywki sportowe. Najlepszą okazała się klasa I A. Następnie przyszedł czas na częśćoficjalną, czyli ślubowanie. Pod przewodnictwem p. dyrektor Anny Wodyk zostaliśmy oficjalnie uczniami III LO.

Później był czas na rozrywkę. Samorząd przygotował otrzęsiny, po czym nadszedł czasna prezentacje klas. Wszystkie występy były bardzo pomysłowe, oryginalne i śmieszne.Gdy zapadł zmrok wszyscy skupili się wokół ogniska. Były rozmowy i śpiewy.Zakończeniem dnia była dyskoteka. Wszyscy bawili się znakomicie.Następnego dnia nauczyciele zorganizowali wycieczkę do pobliskiegoMuzeum Techniki. Po zwiedzeniu ciekawych obiektów przyszedł czas na powrót do domu...

 

 

 


18-19 września 2003 - OBÓZ INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH  powrót

 

18 i 19 września klasy pierwsze przebywały w Sielpi na obozie integracyjnym.Organizatorami wyjazdu byli wychowawcy klas pierwszych. 

Spotkaliśmy się pod Halą Widowiskowo - Sportową w Kielcach o godz. 8.50,a około godz. 9.15, 240 osób, sześcioma autokarami wyruszyło w stronę Sielpi.

Po przyjeździe do ośrodka ZHP i zakwaterowaniu odbyły się rozgrywki sportowe. W meczu piłki nożnej najlepsza okazała się klasa IA - wychowawca - pani Jagoda Semaniak,zaś mecz piłki siatkowej wygrały dziewczyny z klasy IE - pani Elżbiety Rysińskiej.Na koniec rozgrywek odbył się mecz siatkówki "nauczyciele kontra uczniowie".Wygrana należała do "starszyzny".

Po zawodach wszyscy udaliśmy się na pyszną obiadokolację.  O godzinie 18.30 odbyło się ognisko, na którym klasy pierwsze zaprezentowałyswój program artystyczny. Wszyscy dobrze się bawili, zajadając kiełbaski.Bezkonkurencyjna okazała się klasa IE i IF. Wieczorem wszyscy bawili się na dyskotece, DJ-em był kolega z klasy IE - Adrian Samek.Ostatnie osoby zeszły z parkietu o godzinie 23.30, po czym wszyscy,solidnie zmęczeni, udali się na zasłużony odpoczynek.

19 września to nasz pamiętny dzień, bo zostaliśmy pełnoprawnymi uczniamiIII LO im. C.K.Norwida. Po śniadaniu o godzinie 11.30 odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Gośćmi specjalnymi były panie dyrektorkipani Anna Wodyk i pani Mirosława Bielecka, które przyjechały do Sielpi na tę uroczystość.

Pierwsza grupa uczniów wyjechała z Sielpi około godziny 13.15, natomiast druga grupa o godzinie 14.30.

Obóz adaptacyjny będziemy wspominać bardzo mile.Było po prostu "THE BEST!".

 

Autorki tekstu: Iga Nowak, Agnieszka Maciejczyk, Monika Sitarska, klasa IF

 

 


11 - 12 września 2002OBÓZ INTEGRACYJNY W SIELPI   powrót

 

W dniach 11 i 12 września 2002 roku klasy pierwsze przebywały na obozie integracyjnym w Sielpi.

Atrakcji było bardzo wiele. Wychowawcy zorganizowali swoim podopiecznym rajd niebieskim szlakiem tzw. Piekła - Nieba, zwiedzanie Muzeum Staropolskiego w Sielpi, były gry i zabawy sportowe, prezentacje klas, wspólne ognisko a także dyskoteka.

Wszyscy świetnie się bawili, aż żal było wyjeżdżać...

 

 

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH

ul. Jagiellońska 4
25-613 Kielce


tel. 41 367 61 61

fax 41 367 69 19


sekretariat: 3lo@3lo.kielce.pl
dyrektor szkoły: dyrektor@3lo.kielce.eu


Polityka plików cookies
Deklaracja dostępności
RODO


 

Image